arama

Anestezi Teknikeri ve Teknisyeni Hakkında Herşey

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Tolga Yaman Tolga Yaman

Öncelikle anestezinin tanımı ile başlamak istiyorum. Anestezi, ağrı duyusunun çeşitli ilaçlar ve tıbbi gazlar kullanılarak ortadan kaldırılmasıdır. Anestezi uygulaması genel veya bölgesel olabilir. Anestezi halk arasında bilinenin aksine gazla değil, damardan verilen ilaçlarla uygulanır. Anestezik gazlar, başlangıçta nadir olarak kullanılsa da genellikle anestezinin devam ettirilmesinde kullanılır.

Anestezi Teknikeri ve Teknisyeni Ne İş Yapar?

Resmi gazeteden alınmıştır. Aslına buradaki metnin 8 ve 9. sayfalarından ulaşabilirsiniz.

 • Anestezinin uygulanması için gereken tüm cihaz ve ekipmanları kontrol eder ve hazırlar,
 • Anestezi yöntemine göre kullanılacak ilaçları hazırlar,
 • Anestezi uygulaması için hastayı hazırlar,
 • Anestezi kayıtlarını tutar,
 • Anestezi sürecinin güvenli ve konforlu bir şekilde idame ettirilebilmesi için anestezi uzman doktoruna yardımcı olur,
 • Anestezi uygulaması sonunda hastanın teslim edilmesini sağlar.

Anestezi Teknikeri ve Teknisyeni Arasındaki Fark

Sağlık meslek lisesi anestezi bölümünden mezun olanlar anestezi teknisyeni, meslek yüksekokulu anestezi veya anestezi teknikerliği bölümlerinden mezun olanlar anestezi teknikeri ünvanı alır. Özetle lise mezunları teknisyen, önlisans üniversite mezunları tekniker ünvanı alır. Yaptıkları iş bakımından hiç bir farklılıkları yoktur. Tek fark maaş ve nöbet ücretleridir.

Anestezi Teknikeri ve Teknisyeni Okul Süreleri

Anestezi teknikerliği önlisans bölümü eğitim süresi 2 yıldır. 2 yıllık üniversite eğitiminin ardından anestezi teknikerliği ünvanı alınır.

Anestezi teknisyenliği ünvanı, sağlık meslek liselerinde alınan 4 yıllık eğitimin ardından kazanılır.

Anestezi Teknikeri ve Teknisyeni Maaşları

Arkadaşlar bu yazıyı 2016 yılında yayınlamıştım. Üzerinden 3 yıl geçti ve haliyle maaşlar yükseldi. Güncel maaş bilgilerini yine teknisyen ve tekniker arkadaşlarımdan aldığım bilgiler doğrultusunda aşağıya ekledim. Umarım yardımcı olur.

Devlet memuru olan anestezi teknikerlerinin maaşları; maaş, sabit ek ödeme, döner sermaye ve varsa nöbet ücretlerinin toplanmasıyla hesaplanır. Yeni başlayan bir anestezi teknisyeni için bu tutarlar yaklaşık olarak 1700+700+(0-700 arasında değişebilir) + nöbet ücreti şeklindedir. Nöbet ücreti saati yaklaşık olarak 11,5 TL‘dir ve aylık 120 saate kadar ödeme yapılır. Bu maaş tutarları çalıştığınız kuruma ve bölgeye göre 200 TL’ye kadar farklılık gösterebilir.

Özel hastanelerde ise maaşınız tecrübenize göre 1300 TL ile 5000TL arasında değişebilir. Hemen 5000 TL hayali kurmayın 🙂  Oralara gelebilmeniz için bu mesleğe yıllarınızı vermeniz gerekebilir. Özel hastanelerde standart bir nöbet ücreti yoktur. O yüzden kesin bir şey söyleyemiyorum. Özel hastanede her şey size bağlı. Eğer kendinizi geliştirirseniz ve aranan eleman olursanız rahat edebileceğiniz maaşlara iş bulabilirsiniz. Ben 6-7 yıl önce asgari ücret 750 TL iken 1600 lira maaşla işe başlamıştım.

Anestezi teknisyenleri de yaklaşık olarak bu tutarlarda maaş alır. Nöbet saat ücretleri devlet hastanelerinde 9,80 TL‘dir ve aynı şekilde 120 saatin üzerine ödeme yapılmaz.

Anestezi Teknikeri ve Teknisyeni 2019 Güncel Maaşları

Arkadaşlar daha önce belirttiğim gibi sağlıkçı devlet memurlarının maaşı 4 parçadan oluşuyor. 5 yıllık bir anestezi teknikeri 2019 yılı itibariyle 2800+1000+(0-800 TL arasında değişebilir) + varsa nöbet ve icap ücreti şeklinde maaş alıyor. Nöbet ücreti saat ücretleri güncel olarak 18,38 TL. Yani 24 saatlik bir nöbet tutarsanız 441 TL kazanabilirsiniz. İcap nöbeti saat ücreti ise 4,90 TL.

Anestezi Uzman Doktoru Kimdir?

Anestezi uzmanı, üniversitede 6 yıllık tıp fakültesi eğitiminin ardından, anesteziyoloji ve reanimasyon bölümünde 4 yıllık uzmanlık eğitimi almış uzman doktorlardır. Daha detaylı bilgi için “Anestezi Uzmanı Nasıl Olunur?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Anestezi Teknikeri ve Teknisyeni İş İmkanları

Anestezi teknikerleri ve teknisyenleri devlet hastanelerinde veya özel hastanelerde çalışabilirler. Devlet hastanelerinde çalışabilmeniz için KPSS’den 80 ve üzeri puan almanız gerekiyor. Özel hastanelerde ise kuruma has bir uygulama olmadığı sürece herhangi bir sınava girmenize gerek yok. Sağlık sektöründe anestezi tekniker-teknisyen ihtiyacı olduğu için iş bulmakta zorlanacağınızı sanmıyorum.

Anestezi Tekniker ve Teknisyeni Çalışma Şartları

Öncelikle çalışma hayatınız boyunca stresli bir iş yapacağınızı kesinlikle unutmayın. Acil durumlarda hızlı ve pratik müdahaleler yapmak zorundasınız. Çalışma ortamı kapalı ve 18-24 C derece arasında. Ameliyathaneye girenler bilir, biraz soğuk olduğunu söyleyebilirim. İlaç, kimyasal ve en önemlisi kan ve kusmuk kokularına alışmanız gerekiyor. Mesai saatleri ise devlet kurumlarında nöbetler hariç haftalık 40 saat.

Ayrıca eklemeden geçemeyeceğim, büyük bir mesaneye sahip olmalısınız 🙂  Zira tuvalet ihtiyacınızı her istediğinizde karşılayamayabilirsiniz.

Anestezi Tekniker ve Teknisyenleri Ne Giyer?

Hastane içinde ve ameliyathanede forma giyilir. Ameliyathane formaları genellikle yeşil renktedir. Ameliyathane dışında giyilen forma renkleri hastaneye göre farklılık gösterebilir. Ameliyathaneye girerken, forma ve terlikler değiştirilir. Maske ve bone takılır. Maske ile ağzı ve burnu kapatmak alışana kadar sıkıntı yaratabilir.

Anestezi Tekniker ve Teknisyenlerinin Kullandıkları Malzemeler

Anestezi cihazı, laringoskop, endotrekeal tüp, ambu, branül, aspiratör, steteskop, airway, ilaçlar vs.

Entübasyon işlemi

Entübasyon işlemi

Bu işlemi sık sık yapacaksınız. Ama bunlar kadar şanslı olamayabilirsiniz. Çünkü çoğu zaman yalnız çalışacaksınız.

Sonuç olarak anestezi tekniker ve teknisyenliği hata kabul etmeyen, dikkat, ekip uyumu, hız ve beceri isteyen zor bir meslektir. Buna rağmen sürekli ikinci plandadır ve kimse sizin varlığınızdan haberdar değildir. Anestezi tek.leri ameliyathanenin görünmez kahramanlarıdır 🙂

Bu yazım için eşi ve kendisi anestezi teknikerliği yapan bir arkadaşıma danıştım. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Umarım bu mesleği yapmak isteyenlere veya yapmayı düşünenlere yardımcı olabilmişimdir.

 • Anıl
  8 ay önce

  Öncelikle merhaba,ben anadolu lisesi öğrencisiyim.Bu sene sınava gireceğim.Anestezi bölumu sadece TYT puanıylami yerlesıyo bölume.

  2
  yorum beğen
 • Mehmet
  1 sene önce

  Ben lisans işletme mezunuyum
  Önlisans anestezi okumak istiyorum sorun şu
  Kpss önlisans tan hakkım olurmu?
  Yoksa lisansa girip puanı yla önlisans anestezi tercihmi verecem

  5
  yorum beğen
 • Büş
  1 sene önce

  Ben şu ana sağlık meslek lisesinde okuyorum.Şuan üni. Sınavlarına hazırlanıyorum seneye staja gidicem merak ettiğim şey ise 2 yıl anestezi bölümünden 4 yıllık hemşireliğe geçiş yapılabilir mi varsa sınav falan gerekli midir??

  6
  yorum beğen
 • sara
  2 sene önce

  iş şartları yabancı ulkeden mevzun olanlar için nasıl?
  bem lise bitiminden sonra 4 yıl anestezi lisansı okudum ve şuan turkiyeye gelmek istiyorum.
  sizce benim lisansım kabul gorurmu yoksa yeniden turkiyede tekinikerlik okumalımıyım?yoksa sınav mı vermem gerekiyor?

  27
  yorum beğen
 • Gülsüm
  2 sene önce

  24 nöbetine kaldığımız zaman nöbet saati 24 ten mi yoksa 16 dan mı hesaplanıyor yani ne kadar alıyoruz bir 24 tuttuğumuz zaman?

  26
  yorum beğen
  • Tolga Yaman
   Tolga Yaman
   2 sene önce

   Kullandığınız nöbet iznine göre değişir. Haftalık 40 saat çalışmadan sonrası nöbet farkı olarak ödenir. Yani örneğin haftada 2 tane 24 saat nöbet tutarsanız 8 saat nöbet ücreti alırsınız. Nöbet ücretleri eğitim durumuna göre değişiyor.

   27
   yorum beğen
 • Zeynep
  2 sene önce

  Merhabalar! Bu yil unv sinavina girecegim anestezi bolumunu tercih etmeyi düşünuyorum. Iş imkani hakkinda ne dusunuyorsunz ? Iki yillik Iyi bir üniversitede de okusam yine de atamada zorluk ceker miyim? LÜTFEN YARDIMCI OLUR MUSNZ?

  28
  yorum beğen
  • Melis
   1 sene önce

   Ben anestezi teknikeriyim 13 mezunuyum 5 aydir issizim… bu cevap yeterli olur umarim.. okuyacaksan hemsirelik oku

   6
   yorum beğen
 • filiz
  2 sene önce

  6 yıllık anestezi teknikeriyim. tıp fakültesi hastanesinde çalışıyorum. mezun olduktan iki hafta sonra işe başladım . ancak benimki büyük bir şanstı. yanımda staj gören pek çok meslektaşım şu an açıkta. özel üniversitede her yıl o kadar çok mezun oluyor ki artık iş bulma imkanı çok düşük. aynı zamanda piyasa da oldukça düşüyor. özel hastaneler yeni mezun arkadaşlarımızı ucuza çalıştırıyorlar. çünkü her zamanki iş mantısı onlara işçi çok size iş çok. bu işin ilk aşaması. şimdi gelelim diğer yüzüne. 4000 tl maaş alıyorum evet oldukça tatmin edici bir maaş bu devirde. ancak hayattan beklentileriniz çok önemli meslek seçiminde. ben şu an iki üniversite okuyorum aynı anda bi şekilde kendimi hastaneden uzaklaştırmak için. arkadaşlar hiç bir zaman uzayıp kısalmayacaksınız. hep anestezi teknikerisiniz. aynı zamanda kıymet görmeyeceksiniz. özel hastanelerde doktorların yaklaşımları daha sevecen ancak tıp fakültelerinde hocası doçenti uzmanı asistanı bitmiyor. yaptığınız iş çoğunlukla görülmüyor ve değer görmüyorsunuz. saygınlık istiyorsanız hiç başlamayın zamanınızı kaybetmeden farklı mesleklere yönelin.

  27
  yorum beğen
 • Gamze
  2 sene önce

  Artık devlete sırtını daya rahat et devri geçti,eskidendi o. şimdi tıp diş hekimliği ve benzeri bir kaç bölüm dışında mezun olur olmaz çok rahat bir şekilde devlete atanayım güzel maaş alıyım diye bir şey yok. ya torpilin olcak bir yerde ya da adam akıllı çalışıp çok çok yüksek puanlar alıcaksın. Bu bölümü okumak isteyenlerde eğer gerçekten hevesiniz varsa okuyun yok ben devlete atanamazsam çok pişman olurum sıkıntı çekerim diyosanız hiç gelmeyin.

  32
  yorum beğen
 • Mahmet
  2 sene önce

  Ya ben doktorluk beyaz formasını giymek istiyorum anestizi de olmuyor napıyım😒😔?

  24
  yorum beğen
 • Rabia
  2 sene önce

  Ben son sınıf tm öğrencisiyim hastanede çalışmayı çok istiyorum en uygun meslek anestezi diye düşünüyorum. Özel sektörde iş imkanı nasıl olur?

  36
  yorum beğen
 • murat kay
  2 sene önce

  şimdi anestezi teknikeri olduk diyelim burdan uzmanlığa geçiş var mı yok mu lütfen cevablayınız

  33
  yorum beğen
  • Tolga Yaman
   Tolga Yaman
   2 sene önce

   Geçiş yok. Anestezi uzmanı olabilmen için öncelikle tıp fakültesinden mezun olman gerekiyor.

   39
   yorum beğen
 • Nazan orux
  2 sene önce

  Ben 12.sinifa gectim ve tm ogrencisiyim ama kararim suan tamamen degisti ve tytden hazirlanip anestezi okumaya karar verdim.ozel sektorde calismak nasil sizce

  29
  yorum beğen
  • Dogukan
   2 sene önce

   2 saat öncesine kadar bende farklı bolum düşünüyordum.Şuan aynı şekilde tyt ye hazırlanıp anestezi okumayı planlıyorum fakat bilgiye ihtiyacım var.Aydınladıysan beni de aydınlatır mısın.

   27
   yorum beğen
 • Buse
  2 sene önce

  Bazıları karamsar olmayın vs demiş. Ama gerçekten genel olarak mesleğin önü açık olmadığına dair olan yorumlara katılıyorum. Ben hem anestezi teknisyeniyim hem de teknikerlik okuyorum ve gelecek yıl mezun olduğumda ne yapıcam diye şimdiden düşünüp duruyorum. Ortaöğretim kpss den 90 alan arkadaşım her alımlarda tercih yapıyor ve atanamıyor . Yani demek istediğim kpss ye çok çalışıp yüksek bir puan elde etsek bile atanacağımız kesin değil. Binlerce kişi arasından bu yıl 100 kişiden az tekniker alımı oldu. Gerçekten mesleği sevmek yetmiyor. En kötüsü de boşa çabalıyomuş gibi hissetmem… Yani üniversite tercihi yapıcak olan arkadaşlar bence pişman olucakları şeyler yapmasınlar. Bu işin içinde olan herkes aynı yorumu yapıyor arkadaşlar çünkü gerçekler bunlar ..

  44
  yorum beğen
  • Yusuf Foley
   2 sene önce

   Bu yorumlar saçmalık. Her bölüm, ihtiyaç duyduğu kadar eleman ataması yapar. Tüm anestezi mezunlarını atayacak değiller ya? Atamalar torpil olmazsa şansa kalıyor. Herkes okuyor ve o bölüm ihtiyacı kadar atama alıyor, 100 kişiye ihtiyaç varken neden 200 kişi atasınlar yani? Saçmalık.

   26
   yorum beğen
 • Hatice
  3 sene önce

  anestezi hakkında her şeyi bilsen de Türkçen zayıf galiba

  50
  yorum beğen
 • Melike
  3 sene önce

  Merhaba iyi günler seneye üniversite sınavına giricem temel lise okuyorum ATT ve Anestezi hakkında kararsızım yarımcı olur musunuz?

  47
  yorum beğen
  • Buse
   2 sene önce

   İki yıllık okumamanı tavsiye ederim. Hazır bir yılın varken biraz daha çalışıp lisans mezunu olmak daha mantıklı

   37
   yorum beğen
 • rkye
  3 sene önce

  Merhabalar ben bu yıl üniversite sınavlarına hazırlanıyorum hedefim anestezi teknisyenliği. Tesettürlü olmam işime engel olur mu? Üniforma kurallarına uymam gerekiyor mu? Ben pantolon kullanmıyorum. Giymem şart mı?

  60
  yorum beğen
  • Zeynep
   3 sene önce

   Kapalı olman ameliyathane için sorun değil. Bu şekilde ameliyathanede çalışan çok kişi var. Zaten ameliyathaneye açık saçla girilmesi yasak 🙂 Forma konusunda da altına pantolon giymen şart. Etek giyemezsin. Ama üstü ve kolları uzun formalar var. Onları kullanabilirsin. Sen bölümü kazanıp atanmaya bak.

   53
   yorum beğen
 • Feridun
  3 sene önce

  Anestezi pişmanlıktır 4 yıldır boştayım..gidin iş bulabileceğiniz ve atananabileceğiniz bölümler yazıp okuyun kendinize yazık etmeyin..

  51
  yorum beğen
 • Dilara
  3 sene önce

  Merhabalar öncelikle ben sağlık kolejinde okuyorum 10. sınıf öğrencisiyim. Anestezi istiyorum fakat burdaki yorumları okumaktan kafam allak bullak oldu. Derslerim şimdilik cidden çok iyi çok şükür, ama yorumları okuduktan sonra bi ağlama isteği geldi bana. Cidden o kadar zor mu atanması? Veya özel hastanelerde çalışma imkânı çok mu zor? Lütfen yardımcı olur musunuz şuan kafam çok karışık ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ve sizin yorumlarınıza ihtiyacım var, lütfen

  53
  yorum beğen
 • Aydan
  3 sene önce

  Ben 82 puan aldım önlisanstan 2016 yılında ve atanamadim. Tekrar sınava hazırlanıyorum

  47
  yorum beğen
 • zehra
  3 sene önce

  merhaba ben onlısans muhasebe bolumu mezunuyum fakat bu sene sınava gırıp 2 yıllık saglık okumak ıstıyorum 23 yasındayım anestezı ve radyolojı tercıh etmek ıstıyorum sızce okuma deger bolumlerler mı ıs olanagı nasıldır oncelık hangısı olmalı ?

  sımdıden tesekkur ederım..

  46
  yorum beğen
  • Spencer
   3 sene önce

   Gel gel anestezide bi sen eksiktin

   57
   yorum beğen
 • Ayse
  3 sene önce

  Hemsirelik mi daha iyidir anestezi mi . Hem maas olarak hem calisma saatleri yani rahatlık olarakta ?

  57
  yorum beğen
 • Betül
  3 sene önce

  Ben lisans iktisat mezunuyum fakat okuduğum bölümü hiç sevmiyorum, şu an 2 yıllık herhangi bir sağlık bölümü okumak istiyorum. Anesteziyi önerebilir misiniz fikir almak istiyorum ?

  44
  yorum beğen
 • Sehernaz
  3 sene önce

  Ben lise 1 geçtim şimdiden sıkıntıya başladım anestezi teknikeri dusunuyodum atamalar çok zor diyorlar ne ebe olmak istiyorum nede hemşire napmam gerek büyüklerden yardım bekliyorum o kadar sene okiyip az maaş almak istemiyorum

  45
  yorum beğen
 • Tuğba
  3 sene önce

  Merhaba
  Ben yurtdışında yaşıyorum
  Burada sistem biraz farkli ama bende anestezi mezunuyum 3 yıllık bi okuldu artık teknisyen mi tekniker mi farkını maalesef çözemedim.
  7 senedir çalışıyorum ve artık Türkiyede yaşamak istiyorum.
  Devlet hastanesi için denklik sınavı gerekiyor ama özel hastanelerde buna ihtiyaç yok diye biliyorum.
  Yanliz beni düşündüren acaba iş imkanı bulabilirmiyim ve acaba iş şartlari buradaki gibi mi nöbetlerden sonraki 24 saat mi sadece izinliyiz veya 2 gün gibi bir süre dinlenme süresimi hastaneye göre değişirmi?
  Yabancı dil bilme avantaj olur mu?

  48
  yorum beğen
  • Tuğba
   2 sene önce

   Almanyadayım şu an.
   Benimde malesef burada denklik olup olmadığıyla ilgili bir fikrim yok.
   Genelde Polonya’dan gelen işciler oluyo ve tekrar okuyup mezun oluyolar. Doktorlar ital ediliyo ama o durum biraz farklı galiba.
   Nöbet sisdemi burada sabah başlayıp, ertesi sabaha kadar 24 saat çalışıp, sonraki gün sabah iş saatine kadar izinli oluyoruz.
   Malesef oranın çalışma şartlarını bilmediğimden daha zor veya kolay diyemem ama anestezi dışındada bir cok görevimiz var. Hastaneden hastaneye değişir tabiki. Bazı günler cok rahat calışırken, bazende herşeye koşmaktan ameliyat bitişine anca yetişiyoruz.
   Yorucu bedensel olarakta zihinsel olarakta cok yorucu. Türkiyede bir cok hastaneye gittiğimiz oldu hemşirelerin rahatlığına hep imrenmişimdir.
   Onları gördükten sonra kendimi amele gibi hissettim 😁.
   Maaşa gelincede burada tarifeli calışıyoruz.
   Düşük bir maaş değil ama yaptığımız iş için cok az diyebilirim.
   Orta gelirliyiz, bir çok meslek gurubundan daha iyi kazanıyoruz tabi nöbetler çok etki ediyor.

   29
   yorum beğen
  • Mehmet
   2 sene önce

   Merhaba tuğba ben devlette 7 senedir bu işi yapıyorum. açıkcası bende yurtdışına çıkmak istiyorum. Türkiyede denklik hakkında bir bilgim yok. Devlette işe başlamak için kpss den yüksek puanlar almak gerekiyor 85 üzeri en azından. Özel sektörde ise maaşlar çok iyi değil diye biliyorum. Nöbetler devlette çalıştığın yere bağlı olarak değişebiliyor ben 24 saate gidiyorum ve nöbet çıkışı 24 saat iznim oluyor. Bazı yerlerde nöbet öncesi izinde oluyor saat 16 da gidip 16 saat tutuyorlar. Yine ertesi gün izinli oluyorlar. Bende senden nerde çalıştığın ve türkiye dışında denklik olup olmadığını öğrenmek istiyorum çalışma şartları ve ücret hakkındada bilgi verirsen sevinirim

   23
   yorum beğen
  • Mert Dervişoğlu
   2 sene önce

   İş imkanı sıfıra yakın, nöbet ertesi iznini değil 24 saat 1 saat vermeyecek hastanelerle kaynıyor ortalık. Dil bilmenin de pek bi avantajının olacağını zannetmiyorum nitekim ben de bilğidim halde mezun oluşumdan bu yana geçen 2 yıllık sürede aldığım iş görüşmesi teklifi 1.

   42
   yorum beğen
  • Büşra
   2 sene önce

   Ben yurt dışında çalışmak istiyorum acaba benimle irtibata geçebilir misiniz?

   42
   yorum beğen
 • Çiğdem
  3 sene önce

  Merhaba arkadalar bu aralar gerçekten kafam karışık anestezi 2.sınıfım bide sağlık meslek lisesi hemşirelik mezunuyum hangi kpssye gireceğim konusunda kararsızim hemşirelik mi yoksa anestezi Teknikerliği mi lütfen yardımcı olun.

  48
  yorum beğen
  • Musa Baş
   2 sene önce

   artık lise mezunu hemşire olamıyor malesef o yüzden anesteziye girmek zorundasın

   41
   yorum beğen
 • Fatma
  3 sene önce

  Merhaba ben anadolu lisesinde 11. Sınıfa geçtim sayısalcıyım anestezi düşünüyorum. YGS-2 ye göre çalışıp anestezi mi okumalıyım yoksa hemşireliğe veya daha başka bölümlere mi yönelmeliyim ? Ataması nasıl ? Yardımcı olur musunuz ?

  49
  yorum beğen
  • Nur
   3 sene önce

   Anestezi güzel meslek ama ataması çok cok az bence simdiden baska mesleklere yonel yada ben ozelden baslar tırmana tırmana emek vererek ilerlerim kpss den 88 filan alirim diyorsan anesteziye de gidebilirsin ama mf3 ü yükset tutmalisin bence ayrica simdi diyorlar ki 82 ile kapatti ama hangi şehir şırnak da 82 ile kapatti demiyorlar o yuzden kpss ye cok calisirim diyorsan da gel derim ama zor.

   49
   yorum beğen
 • İrem
  3 sene önce

  Merhaba
  Ben bu sene anestezi bölümüne gideceğim o kadar çok şey okudum ki burada kafam allak bullak oldu lütfen konuyla yakından ilgisi olan arkadaşlar yazabilirim KPSS alımı iş imkanları gibi kafamda birsuru soru var

  51
  yorum beğen
 • Nur
  3 sene önce

  Anadolu lisesinden mezun oldum bu yil Iki yıllik sütçu imam anestezi kazandım önu acikligi yada is temposu ve atanmam icin ne gibi seyler yapmaliyim 4 yilliga gecis cok mu zor dersler nasil detayli bi bilgi alabilir miyim ..?

  51
  yorum beğen
  • Tolga Yaman
   Tolga Ergün
   3 sene önce

   Anestezi bölümünün 4 yıllığı yok maalesef.

   56
   yorum beğen
  • Nur
   3 sene önce

   Çok detaylı olmuş tolga bey ya.. Sadece 1 sorumu yanıtlamıssiniz.

   49
   yorum beğen
 • Merve
  3 sene önce

  Arkadaşlar hedefinizi hep yüksek tutun bu yazılanlara bakmayın hep bir ümitsizlik içerisinde olmayın anestezi uzmanı olmak isteyenler,tekniker olmak istiyenler yeter ki isteyin yapamayacağınız hiç bir iş olmaz kafanızda bitirmeyin yeterki başarı en büyük intikamdır🙂

  55
  yorum beğen
 • Nese
  3 sene önce

  Anestezi teknisyenligine Şırnak 2 sıradan 99 puanla kapattı iyi bir tercihle 85 batıda bir ihtimal şimdiki aklım olsa ebe yada att olurdum . yazık etmeyin kendinize…

  50
  yorum beğen
  • Mucahit yıldırım
   2 sene önce

   Hangi seneden bahsediyorsunuz ortaogretim ise artik hemşireyi bitirdiler ki ortaogretim anestezi üniversite şart oldu o yuzden az calisinda bosta kalmayin 85 ustu alda bi gör

   27
   yorum beğen
 • Eda
  3 sene önce

  tıbbi sekreterlik okuyorum anesteziye geçiş yapmak istiyorum. sizce geçmeli miyim

  40
  yorum beğen
  • berna
   3 sene önce

   Bende tibbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümünü seçmek istiyorum. Sizce nasil bi bolum

   46
   yorum beğen
 • Hamit
  3 sene önce

  Merhaba ben sağlık lisesinden değilim anadolu lisesindenim ama anestezi okuyabilirmiyim?
  ayrıca daha iyi ve daha fazla performans için 4 yıllık okunnurmu?

  47
  yorum beğen
  • Anıl
   3 sene önce

   Anestezi okuyabilirsin. Hatta KPSS de daha avantajlı olursun. Türkçe matematik sosyal de daha iyisindir. Ama anestezinin 4 yıllığı yok. Sadece 2 yıllık var. Birde anestezi uzmanı olabilirsin. Onun içinde tıp fakültesini kazanman lazım.

   48
   yorum beğen
 • Fatma
  3 sene önce

  Kpss den 80 aldım nereleri tercih etmeliyim

  50
  yorum beğen
 • Saliha
  3 sene önce

  Meraba arkadaşlar, sadece kpssyle mi gidiliyo anestezi bölümüne ygs ile alım olmuyor mu ? Bir de 2 yıllık okuyanla 4 yıllık okuyanın iş bulamama imkanı var mı ?

  50
  yorum beğen
  • Anıl
   3 sene önce

   Saliha hanım önce YGS puanı ile üniversiteye gideceksiniz. 2 yıl anestezi eğitimi aldıktan sonra devlet hastanelerinde görev yapabilmek için KPSS ye gireceksiniz. KPSS ye girmezseniz özel hastanelerde de çalışabilirsiniz.

   48
   yorum beğen
 • şeyma
  3 sene önce

  ah ahhh. nasılda istiyorum şu anestezi teknikerliğini. bu sene lise sona geçiyorum Allah nasip ederse. sağlık okuyorum. Sağlık bakım teknisyeniyim. 2 senelik geçiş hakkım var anesteziye . ama atanması çok zor daha ygsye girmeden bunun stresini yaşıyorum. kalbim güm güm 😀 Allah sonumuzu hayr etsin.

  47
  yorum beğen
  • Özgür
   2 sene önce

   gel gel sende gel gel de gör ne güzel meslektir 😒

   42
   yorum beğen
 • Zeynep
  3 sene önce

  Merhabalar,
  Öncelikle gayet aydınlatıcı konuşmuşsunuz teşekkürler.
  Ben lise 3’e geçtim sağlık meslek lisesinde okuyorum ve lise 1 den beri takdir alıyorum elhamdulillah ve hemşirelik bölümüne alındım gayet mutluyum sağlık çok güzel bir meslek dalı benim için,şimdi asıl meseleye geleyim ben ebe olmak istiyorum ama maaşlarını beğenmedim onca yıl okuyorum bide özeldeyim Ünv. Mezun olunca gidipde 3-4 milyar almak istemiyorum en az 8 milyar istiyorum benim bir tanıdığım anestezi bölümü okumuş 2 yıllık ve şuan 8 bin alıyormuş ama burada yazan ve diğer sayfalarda 8 binden bahsedilmiyor ben sizce ne yapayım Cidde’n kafam çok karıştı ebe mi olayım anestezi teknikeri mi hemşire mi??
  Ve anestezi bölümü 4 yıllık olarak yok mu? Ben Ünv. 4 yılık okumayı istiyorum.
  Teşekkürler

  46
  yorum beğen
  • Anıl
   3 sene önce

   Merhaba. Anestezi bölümünde 4 yıllık yok. 8.000 TL maaş konusunda ise kim söylediyse yalan söylemiş. Nöbet ücretleriyle birlikte en fazla 5-6000 TL alınabilir. Buda herkese nasip olmaz zaten 🙂 Hangi bölümü seçersen seç devlet hastanelerinde aynı maaşı alırsın. Sadece eğitim durumuna bakılır. 4 yıllık mezunla 2 yıllık mezun arasında toplamda en fazla 300 400 lira maaş farkı olur. O yüzden en kolay hangisinden atanabilirsen, birde tabii hangi meseleği yapmak istiyorsan onu seç. Maaş hemen hemen aynı çünkü.

   48
   yorum beğen
 • ali ay
  3 sene önce

  arkadaşlar konu dışı olabilir ama, şimdi 7. sınıftayım, seneye sınava girecem, meslek lisesinde hangi bölüme gitmeliyim ki iş bulmakta zorlanmayayım, bilenler, tecrübesi olanlar yol gösterebilir mi acaba buradan?????

  56
  yorum beğen
  • selamcı
   3 sene önce

   Sana önerim bir anadoluya girmen.

   42
   yorum beğen
 • özgür
  3 sene önce

  merhaba hocam bu sene kpss den 80 puan aldım atanma şansım varmı nerelere tercih vermeliyim[anestezi teknikeri olarak atanabilirmiyim]

  48
  yorum beğen
 • Eda merve
  3 sene önce

  Ben Anadolu lisesilisesinde okuyorum nasıl anestezi uzmanlığı okuyabilirim?

  49
  yorum beğen
  • Tolga Yaman
   Tolga Ergün
   3 sene önce

   Merhaba. Anestezi uzmanı olabilmen için önce tıp fakültesini kazanmalısın. 6 yıllık eğitimden sonra TUS’a girip anestezi bölümünü seçmen gerekiyor.

   52
   yorum beğen
  • Berna
   3 sene önce

   Ve ayrıca anesteziyoloji ve reanimasyon dalını secip 4 yıl daha okumalı 😏

   42
   yorum beğen
  • Seda
   3 sene önce

   Evet 6 yıl sonra da 4 yıl. Bence biraz fazla. 10 yıl sonuçta. Tabiki seni caydırmak istemem istersen zaten 10 yılı gecebilirsin. Ama anestezi teknisyeni diye bir bölüm daha var 2 yıllık ama olsun. Düşün derim?

   49
   yorum beğen
 • hakan
  3 sene önce

  2 yıllık bölüm bölüm degilidr arkadaşlar dikkat edin.

  48
  yorum beğen
 • hakan
  3 sene önce

  İnternette yazıldıgı gibi degil puanıma yazık ettim.2 yıllık bölüm bölüm degildir! 4 yıl oku isterse işletme oku!!!

  54
  yorum beğen
 • Hakan
  3 sene önce

  2 yıllık bölümlerden hayır yokmuş şimdi anladım anestezi mezunuyum boştayım

  51
  yorum beğen
  • Seda
   3 sene önce

   Kac puanla mezun oldunuz acaba

   44
   yorum beğen
 • Emine
  3 sene önce

  merhaba ben amaliyathane hiz. diyaliz ve anestezi arasında cok karasız kaldım 75 burslu okucam çalışma alanı geniş kpss puanı düşük olan iyi bölüm hangisi sizce yardımcı olursanız sevinirim tşk.

  49
  yorum beğen
 • Amine
  3 sene önce

  Merhaba, ben daha lise 1 e gidiyorum. Anestezi teknikeri olmak istiyorum ama okuduğum bu yorumlardan sonra bu meslekten soğudum yani ne yapabilirim acaba?

  54
  yorum beğen
  • Seda
   3 sene önce

   Merhaba! Bende anestezi okumak istiyorum. Senden biraz büyüğüm. Bende yorumları okuyunca tereddüte düştüm. Ama ben bir işte yetkim olsun isteyen biriyim ve sağlık alanına elim yatkın (senin olmasa da olur. İlerde nasılsa öğreneceksin) ve ameliyat izlemeyi çok seviyorum. İnternetten falan birçok ameliyat izledim teknikleri, neler önemli falan sonra bu yorumlar tabiki beni kötü etkiledi ama izlemek bu kadar harikaysa yapmak nasıl olur düşünemiyorum. Muhteşem bir şey olmalı. Ama tabiki yapacak kadar zeki bulmuyorum kendimi. Doktor olacak kadar yani. Ama anestezi de benim için harika olur diye düşündüm. o yüzden de merak saldım. Buradaki kötü yorumları takma demek istedim. Çok istersen zaten yaparsın. İyi örnekleri de var ve genelde kötü örnekler fazla çalışmayanlar olmuş olmalı… İsteyip istemediğini biraz daha düşün canım. Doğru yolu bulacaksın. Ama bu kadar çabuk vazgeçmemelisin ❤

   47
   yorum beğen
 • merve
  3 sene önce

  Bende saglik okumak istiyom anastezi okumak istiyordum arkadasimin kuzenide atanamadi simdi bir daha universiteye gidecek o yuzden anesteziden vazgectim derslerim orta halli ama elim sagliga yatkin acaba bana gore bir bolum varm simdiden yardimlariniz icin tsk

  43
  yorum beğen
 • Özgür öz
  3 sene önce

  Benim sıralamam 73bin acıbadem tam burslu geliyo galiba en iyisi o bu iş rahatmı ben hayata çabuk atılmak için düşünüyorum 2 yıl okuyup hemen para kazanıp ileriye bakmak için yani sizce anestezi yazmalı mıyım acıbadem de okusam iş bulma oranım ne olur edit:kpss yi hallede bilecek kadar zeki olduğumu düşünüyorum öylesine girdiğim lise kpss85 puan geldi yorumlarınıxı bekliyorum sizce ne yapmalıyım

  47
  yorum beğen
 • Burak
  3 sene önce

  Arkadaşlar bu sene odyometri ameliyathane hizmetleri veya anestezi yazmak istiyorum bu bölümlerin hepsine atamalar yüksek fakat özel de de olsa hangisinde iş imkanı daha iyi olur

  46
  yorum beğen
 • merve
  3 sene önce

  Merhaba bende anestezi teknikeriyim 10 aydır iş bulamıyorum . Ne yapmam gerekiyor bu duruma canım çok sıkılıyor yardım rica ederim.

  45
  yorum beğen
 • Barış
  3 sene önce

  Arkadaşlar ben üniversite anestezi teknikerligi öğrencisiyim. Dersler gerçekten zor 1 senem uzadı. Kazanması zor okuması zor atanması zor ama mesleği seviyorum spinal dahil herşeyi yapıyorum. İnşallah okul biter ve atanırım.

  52
  yorum beğen
 • Erhan
  3 sene önce

  Arkadaşlar ben ameliyathane hizmetleri bölümü 1. sınıf öğrencisiyim . Anesteziye geçmek istiyorum fakat atama konusu ile ilgili bazı olumsuz yorumlar canımı sıkıyor. Anestezist olmak çok istiyorum fakat özel üniversitede okuyorum onca para döküyorum . Mezun olduktan sonra özel hastanelerde asgari ücretle çalışmak zoruma gider diye düşünüyorum . Lütfen bu konu hakkında bilen arkadaşlar bilgi verebilir mi ?

  44
  yorum beğen
  • Hilal
   3 sene önce

   Anestezi icin ne kadar para veriyosun pismanmisn bende ozelde okuyucamda

   44
   yorum beğen
  • Ulaş
   3 sene önce

   Kardeşim ben anestezi mezunuyum. Atanamıyorum. Ama maaş konusuna gelirsek 2 yıl kadar asgari ücretle çalıştım. Allah’a şükür şimdi nerdeyse devletten fazla maaş alıyorum. O zaman niye atanmak istiyorsun diyebilirsin. Özel hastanede garantin yok. Yarın işe gelme deseler bitti. Güvenip borca bile giremiyorum. Günde 10 12 saat çalışıyorum. Çok yoğun. Bunlar eksi yönleri. Gerisini sen düşün.

   52
   yorum beğen
  • Esra
   3 sene önce

   Anestezi bölümü okumak istiyorum 2nci üniversitem olacak sırf özelde çalışmak adına tavsiye edermisinz

   52
   yorum beğen
  • Selma
   3 sene önce

   Esra hanım selmaatokmak@gmail.com bana ulaşırmısınız size sormak istediğim şeyler var

   46
   yorum beğen
  • Ulaş
   3 sene önce

   Özel hastane şartları çok zor. Bize geçenlerde yeni mezunlardan 2 kişi alındı. Asgari ücretle başladılar. Zam göreceklerinide sanmıyorum çünkü o kadar başvuran var ki. Aralarında yeterki gireyim maaş almasamda olur diyenler bile var. O yüzden iş bulman zor olabilir. Öğrenciyken kendini çok iyi geliştirirsen işin baya kolaylaşır.

   47
   yorum beğen
  • Erhan
   3 sene önce

   Hocam Peki benim bölümüm iyi mi yani illaki çalıştığın ortamda ameliyathene teknikeri vardır. Görevleri nedir onların acaba yani ne iş yapıyorlar rica etsem cevaplarmısınız ?

   51
   yorum beğen
  • oğuz
   3 sene önce

   hocam bende anestezi ile diyaliz arasında kaldım anestezi kpss 85 le falan alıyor devlete diyaliz ise en yüksek 75 le almış kadrolu olarak sizce ne secmeliyim kafam karışık bu sene tercih yapıcam yardımcı olur musunuz

   44
   yorum beğen
 • Ayaz
  3 sene önce

  Yaa arkadaşlar ben anestezi teknisyeniyim kpssden 90 puan aldım. 130. Sıradayım acaba kaçıncı atamada gidebilirim lütfen yardımcı olun

  52
  yorum beğen
  • Anestezi
   3 sene önce

   Bu yıl 130 anestezi teknisyeni alımı olur mu bilemiyorum. Önceden olsa ilk atamada giderdin. Şimdi yorum yapmak çok zor. Allah yardımcımız olsun.

   42
   yorum beğen
 • Anonyms
  3 sene önce

  Kafayı mı yediniz anestezi okumak için. Gidin başka bişey okuyun. Ne atama var ne özellerde iş imkanı. Sürünürsünüz sürünür. 2,5 yıldır boştayım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Anlayın işte artık…

  48
  yorum beğen
 • Tarık
  3 sene önce

  Anestezi ve diger saglik teknikerligi bolumlerinden is bulmak cok zor.50 e yakin hastaneye basvurdum.geri donus yapan 5 tane oldu.tercubem yok diye ise almiyolar.

  45
  yorum beğen
 • Berna
  3 sene önce

  Bende şu an lise sondayım ve hemşirelik okuyorum ama hemşirelik seçtiğime pişmanım keşke anestezi okusaydım. Ama şu an ygsye hazırlanıyorum ve yazacağım meslek anestezi olacak. Hemşirelikten kat kat iyi ama riskli işi çok bana göre anestezist olmakta her baba yiğidin harcı değil 🙂

  47
  yorum beğen
 • Sude Naz
  3 sene önce

  Ben sadece bu bölümlere geçiş hakkımız var diye biliyorum. İçlerinde sadece Sağlık Kurumları İşletmeciliğinin açık öğretimi var.

  Ağız ve Diş Sağlığı – Anestezi – Elektronörofizyoloji – İş ve Uğraşı Terapisi – Odyometri – Podoloji – Sağlık Kurumları İşletmeciliği

  53
  yorum beğen
 • Emirhan Kanpara
  3 sene önce

  Sağlık Meslek Anestezi ve Reanimasyon Mezunuyum.Yüksek okul açıköğretimde nerelere kayıt yaptırabilirim acaba?

  44
  yorum beğen
 • yıldız
  4 sene önce

  arkadaşlar başta korktunuz mu damar yolu açmaktan

  45
  yorum beğen
  • izzet
   3 sene önce

   Kardeşim ben kan görünce bayılanlardandım, şuan takım takım damar yolu açıyorum oturup ameliyat seyrediyorum

   43
   yorum beğen
 • Hatice Y.
  4 sene önce

  Yine atanamadım. Özel hastaneye devam. Son alımlarda 80.12 ile kapatmış. Memuriyet artık rüya gibi gelmeye başladı. Bundan sonra yeni mezunların işi özelde de zor. Her yer anestezi mezunu dolu. Benim çalıştığım hastanede tecrübe için maaşsız çalışmak isteyenler bile var.

  47
  yorum beğen
 • Anestezist
  4 sene önce

  Lise anestezi mezunu olarak kpssye gireceğim. Atanmam için kaç puan almam gerekiyor?

  50
  yorum beğen
  • Hakan
   4 sene önce

   80 ve üstü almanız gerekiyor. Bu yıl memur alımlarının fazla olacağı söyleniyor. İnşallah puanlar düşer. Hepimiz atanırız.

   44
   yorum beğen
 • Hakan
  4 sene önce

  5 yıldır asgari ücretle çalışıyorum. Gerçekten çok zor. Şimdi 2 yıllık anestezi bölümüne yerleştim. Okul bitince 2500 lira maaş alsam takla atarım.

  44
  yorum beğen
  • Sağlıkçı
   4 sene önce

   O senin kendini geliştirememenden kaynaklanıyor . İnsanları kötü etkileme .

   48
   yorum beğen
 • Hatice Yılmaz
  4 sene önce

  Özel hastanede anestezi teknisyeniyim. 2500 lira maaş alıyorum. Meslekte 9. yılım. Heyecanlı gençlerimize benimde yardımım olsun 🙂

  46
  yorum beğen
  • eda
   2 sene önce

   Hatice hanım bana mailden ulaşabilir misiniz rica etsem sormam gereken konular var doganeda2734@gmail.com

   53
   yorum beğen
  • orhun
   3 sene önce

   abi mailden ulaşabilirmisin bana acaba sana çok acil sorular sormam lazım

   43
   yorum beğen
  • Seda
   3 sene önce

   Meraba. Ben son zamanlarda anestezi teknisyenligine merak salmış durumdayım. Bu sayfayı okuyunca cok heyecanlandım ama yorumları okuyunca hayal kırıklığına ugradım bıraz. Bu ısı yapandan bilgi almak isterim. Bır kac sorum olacak sıze “anestezi teknisyeni isin baslarında cok zorlanıyor mu?”, “ilk basta maaşı ne kadar aldınız?”, ” ve doktorlara ameliyatlarda istenilen aletleri bız mı yoksa Bır baskası mı veriyor? Veriyorsa kim?”, “cok yorgun Bır sekilde mı calısıyorsunuz? Ve cok mu duzensız?” lutfen lutfen lutfen bu soruları cevaplar mısınız. İşini bilen baska anestezi teknisyeni varsa cevaplayabılırse sevinirim ❤❤

   48
   yorum beğen
  • NUR
   3 sene önce

   9 SENEDİR ÇALIŞIYOR OLUPTA 2.500 AZ DEGİL Mİ?

   45
   yorum beğen
  • Yagmur
   3 sene önce

   Merhaba iyi gunler ben turkiyede kimya teknolojisi okudum iki sene lisede geri kalan iki yili yurtdisinda okuyorum bitirdikten sonra tekrar turkiyede anestezi teknikerligi uaerine okumak istiyorum sizce nasil girzbilirip bu bolume sinav ile girilecekse ne sekilde olur bi bilgim yok icerigi hakkinda ve anestezi bolumu cokmu puan ister tesekkurler

   47
   yorum beğen
  • hulya
   3 sene önce

   merhabalar ben anestezi teknisyenliğini okumak istiyorum şu an yurtdışında lise okumaktayım. Eğer Türkiyede devam edersem iki yıllık için çok zorluk olur mu? mesela sınav geçimi dersler ne zorlukta?

   45
   yorum beğen
  • mine
   3 sene önce

   HATİCE HANIM LÜTFEN BANA BU MAİLDEN ULAŞABİLİR MİSİNİZ? SİZE SORMAM GEREKEN SORULAR WAR ANESTEZİ İLE İLGİLİ. MAİL ADRESİM : minedorgu@hotmail.com

   45
   yorum beğen
  • Eda Buğdaycı
   3 sene önce

   Merhaba ben anestezi okuyacağım düz lise mezunu olacağım. Tıp fakültesi değil bir üniversitede okuyacağım iki yıllık anestezi uzmanı olabilmek için ne yapmam gerekiyor daha sonra?

   49
   yorum beğen
  • Tolga Yaman
   Tolga Ergün
   3 sene önce

   Merhaba Eda, 2 yıllık anestezi bölümü okuduğunda anestezi teknikeri olursun. Daha sonra anestezi uzmanı olma şansın yok. Uzman olabilmen için öncelikle tıp fakültesine gidip doktor olman gerekiyor. Daha sonra TUS’a girip anestezi asistanlığının ardından anestezi uzmanı olabiliyorsun. Yaklaşık 10-12 yıllık bir süreç. Başarılar dilerim.

   47
   yorum beğen
  • İsmail
   3 sene önce

   Sağlık bakanlığı alım yaparken her hastane için kadro belirler. Bazı hastanelere 1 bazılarına 5 bazılarına 3 vs alım yapılır. Ama bu her hastanede 1 tane anestezi teknisyeni olur demek değil. Bazı hastanelerde 50 60 hatta daha fazla sayıda bile var.

   46
   yorum beğen
  • Şeyma
   3 sene önce

   İnsanlara yalan yanlış bilgiler veriyorsunuz . Hiç değilse sen alanla ilgili bişey bilmiyorsun bilmiş bilmiş yorum yapma . Anestezi iki yıllık bölüm bitirdikten sonra 4 yıla DGS ile geçiş yapıp tamamlayabilirsin eda her duyduğuna inanma burda herkes yalan yanlış konuşuyor bende anestezi okuyorum ve gayet memnunum .

   50
   yorum beğen
  • Berna
   3 sene önce

   Her hastane 1 tane alıyormuş doğru mu?

   46
   yorum beğen
  • Tolga Yaman
   Tolga Ergün
   3 sene önce

   Şeyma Hanım DGS ile 4 yıllık anestezi dışı bir bölüme tamamlayabilirsiniz. Anestezi bölümünün 4 yıllığı nerede var? Kaynak gösterebilir misiniz?

   48
   yorum beğen
  • oğuz
   3 sene önce

   Bende bu sene tercih yapıcam anestezi ile diyaliz bölümü arasında çok ikilemde kaldım kpss atamaları diyalizin en yüksek 75 le atandı fakat diyalizde bu rakam 85 sizce ne seçmeliyim ?

   47
   yorum beğen
  • oğuz
   3 sene önce

   diyalizde 75 anestezide 85 diyecektim

   49
   yorum beğen
  • Tolga Yaman
   Tolga Ergün
   3 sene önce

   Merhaba Oğuz, bana göre Kpss’de puanı düşük olanı tercih etmen daha mantıklı. İş olarak bakıldığında anestezinin daha riskli ve zor olduğu düşüncesindeyim. O yüzden diyaliz bölümü her türlü daha avantajlı görünüyor.

   45
   yorum beğen
 • Selin Eryurt
  4 sene önce

  Merhaba, bende ek tercihlerde anestezi bölümünü yazmayı düşünüyorum. Dersler kolay mı? Ben sağlık lisesi mezunu değilim. Sağlıkla hiç alakam yok. Çok zorlanır mıyım? 2 yıllık bölümü 4-5 yılda bitirmekten korkuyorum.

  46
  yorum beğen
  • serdar
   3 sene önce

   okuma bençe o zaman sıkıntılı bölüm hem ataması artık zor

   44
   yorum beğen
  • Zeynep
   3 sene önce

   Ben anestezi teknisyeniyim devlete atama olursa çok güzel bir meslek, rahat, güzel gelirli ancak devlete yerleşmek çok zor, özel hastanelerde ihtiyaç çok az, özeller artık yoğun bakımdan bile anestezi kadrosunu çıkardı… Yani ben okula birincilikle girmiştim, o kadar pişmanım ki 😖 O yüzden daha önu açık şeyler düşünmenizi tavsiye ederim.

   47
   yorum beğen
  • Dilara
   3 sene önce

   Sevgili Zeynep ben de mezun olalı 3 ay oldu henüz çok yeni . Bir iş bulmadım henüz ama açıkçası başlamaya da çok korkuyorum . Stajımı çok iyi bir hastanede yaptım ama hAla anestezi konusunda çok ama çok eksiğim bir işe başlarsam ne yapacağımı bilmiyorum . İlk iş gününde ne yaptın acaba çok zorlandın mı

   49
   yorum beğen
  • Mert Ünsal
   4 sene önce

   Bende düz liseden mezun olup anestezi okuyanlardanım. Başlangıçta meslek lisesinden gelenler herşeyi bilirken sen ağzın açık bakıyorsun 🙂 Hatta çoğu kelimeyi yeni duyuyorsun. Ama sonuç olarak 2 yılda bitirdim. Toplamda 4 dersi bütünleme sınavlarında geçebildim.

   44
   yorum beğen
  • Nazlı
   2 sene önce

   Peki şuan işini yapıyormuusn

   50
   yorum beğen
  • EDA
   3 sene önce

   PEKİ İŞ İMKANLARI DEDİKLERİ GİBİ KISITLANDI MI

   50
   yorum beğen
  • Nese
   3 sene önce

   Slm arkadaşlar Anestezi okumayin sebebi kısıtlı iş bulma imkânınız var . Bir garson bile özelde çalışan tek. Çok alıyor … küçümsemek için değil emeğin karşılığı maalesef bu 1 hastanede atıyorum 500 hemşire varsa anestezi teknisyeni 10 tane ve damaryolu açılmaz Anestezi mavi kod Anestezi eğitim olur Anestezi yoğun bakım entübasyon Anestezi cpr anestezi ambulans a hasta ağır olur Anestezi yani her halta Anestezi ücrete geldimi hiç birsey evinizi bile gecindiremeyeceginiz bir meslek yükü ağır sorumluluğu çok tabi devlete girecek kadar şanslıysanız iş başka hee unuttum endoskopi ve mr da da Anestezi yi çağırıyorlar …

   55
   yorum beğen
  • Yisuf
   3 sene önce

   Eda herkesin söyledigine bakma .
   Eger calisirsan derslerine is bulursun zaten bu bolumden issiz kalirsan anlaki diger bolumlerde hic is bulamazdin . Oyle dusun .

   46
   yorum beğen
  • Hande Karakus
   3 sene önce

   Maaşı ne kadar peki

   51
   yorum beğen
  • Recep
   3 sene önce

   Bir kaç sorum olucak e postadan ulaşabilirmisiniz acaba ?

   46
   yorum beğen