arama

Arçelik Mikrodalga Fırın İncelemesi (MD891I)

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Elif Orbay Elif Orbay

Kısa zamanda ve zahmetsizce yaptığı işler sayesinde en çok ihtiyaç duyulan mutfak gereçlerinden biri olan mikrodalga fırınlar neredeyse hepimizin evine, ofisine girmeyi başardı. Zararlı mı zararsız mı sorusu hâlâ kesin bir cevap bulamasa da, biz mikrodalga fırınların nimetlerinden faydalanmak isteyenler için incelememize başlayalım.

İnceleyeceğimiz ürün yerli markamız Arçelik’in MD891 model numaralı mikrodalga fırını.Öncelikle şunu söylemeliyim. Ben aldıktan sonra kullanım pratikliğini gören 4 yakınım daha bütçelerine göre farklı marka ve modellerde mikrodalga fırın aldı. 

Arçelik Mikrodalga Fırın Kullanıcı İncelemesi

arçelik mikrodalga fırın

arçelik mikrodalga fırın

Arçelik MD891I mikrodalga fırın tamamı parmak izi bırakmaz inoks ön bölümü ile son derece şık görünüyor. Ancak ne kadar parmak izi bırakmaz dense de parmak izi kalıyor. Hem solo hem de ankastre olarak kullanıma imkan sağlayan fırının ekranı ve kontrol tuşları sağ tarafta konumlandırılmış. (Ankastre olarak kullanımda ayrıca çerçeve satın almanız gerekiyor.) Fırın 28,2 x 47 x 37,7cm boyutlarında ve yaklaşık olarak 12 kg.

Arçelik mikrodalga fırın özellikleri;

Dijital saat ve inoks ön panel

20 lire iç hacim

Sıralı pişirme ve zaman ayarlı pişirme,

9 Otomatik pişirme fonksiyonu,

Ağırlığa göre buz çözme,

Min. 800w max. 1200w elektrik tüketimi

Arçelik Mikrodalga Fırın Fiyatları

Arçelik mikrodalga fırın fiyatları beyaz, inoks, analog, dijital gibi özelliklerine göre 220 TL ile 1200TL arasında değişiyor. Ben MD891I model inoks ankastre ürünü 320 TL’ye aldım. 1200TL fiyatlı mikrodalga fırından ne eksiği var derseniz verecek cevap bulamam:)

Sonuç : Solo veya ankastre olarak kullanılabilen, uygun fiyatlı, dijital göstergeli şık bir ürün.Tek eksiği ön panelde çok olmasada parmak izi bırakması ve her elektrik kesintisinden sonra zaman ayarı gerektirmesi.

 • Gamze
  4 sene önce

  Benim kullandığım mikrodalga biraz sesli çalışıyor. Aynı sorun tüm mikrodalga fırınlarda mı var yoksa Samsung’a özel bir durum mu? samsung ge83x modeli.

  26
  yorum beğen