arama

Cilt Gençleştirici Yaş Maya Maskesi

Yaş Maya Maskesi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Tolga Yaman Tolga Yaman

Yaş maya, cilt için son derece gerekli olan B2, B6, potasyum ve proteinler içermektedir. Bundan dolayı, yaş maya maskesi ile yapılan uygulamalar çok iyi sonuçlar verir. Kadınlar, çok eski çağlarda bile kullanılan cilt gençleştirici maske ile, gençlik ve güzelliklerini uzun yıllar korumayı başarmışlardır.

Cilt, yaşa bağlı olarak ve çevre faktörlerinin olumsuz etkilerine maruz kalarak nemini yitirir. Yüzde çatlaklar, kızarıklıklar ve çökmeler oluşur. Bunu önlemek ve oluşan kırışıklıkları gidermek için yapılan cilt gençleştirici yaş maya maskesi, yüzün ihtiyacı olan nem ve su dengesini koruyarak, gerekli olan vitamin, mineral ve proteinleri verir. Onarıcı ve tedavi edici özelliğe sahip, cilt için son derece yararlı bir maskedir.

Cilt Gençleştirici Yaş Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Maskeyi uygulamadan önce, yüzümüzü yağ ve kirden arındırmamız gerekiyor. Bunun için 1 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu, 1 su bardağı soğuk su ile karıştırılır. Pamuk yardımı ile yüz silinerek temizlenir. Yaş mayanın etki etmesi ve ciltte kalması için, cildin temiz ve dezenfekte edilmiş olması gerekmektedir. Limon çok iyi bir temizleyici ve arındırıcı olmasının yanı sıra doğal meyve asidi içerir.

Yaş Maya Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 adet yaş maya
  • 1 miktar su
  • 2 litre sıcak su
  • 1 kase buz parçacıkları

Maskenin Hazırlanışı

Yaş maya, bir miktar su ile ezilerek yoğun bir krem kıvamına getirilir. Krem haline getirilen sulandırılmış maya, yüze ve dekolte bölgesine sürülerek iyice yedirilir. Sürme işlemi bittikten sonra, yüz, temiz bir tülbentle tamamen kapatılır. İstenirse sadece ağız açıkta bırakılabilir.

Büyük bir kaba cildinizi yakmayacak kadar sıcak su koyularak, bir havlu içine bastırılır ve sıkılır. Daha sonra yüzünüzün üzerine örtülür. Bu işlem 4 veya 5 kere tekrar edilir. Bu uygulama için, bir yakınınızdan destek alabilirsiniz.

Sıcak kompres, kan dolaşımını hızlandırmaya yarar. Ayrıca mayanın, emilimini ve cildin gerginleştirilmesini sağlayacaktır. Sıcak havlu, yüzde 15 dakika bekletilir.

Bekleme süresinin ardından, yüz soğuk su ile yıkanarak, iyice temizlenir. Yıkama işleminin hemen ardından, buz parçaları ile yüze masaj yapılır. Buz, genişleyen kan damarlarının tekrar eski haline dönmesini sağlayacaktır.

Sonuç, porselen gibi sağlıklı ve canlı bir yüz. Yaş maya maskesini, ayda bir kere tekrarlayarak cildinizin gençliğini ve güzelliğini korumayı sağlayabilirsiniz.

Önemli: Alerjik veya hassas cildi olanlar, öncelikle ciltlerinin küçük bir alanında deneme yapmalıdırlar. Eğer olumsuz bir durum gelişmezse, maskeyi uygulayabilirler.