arama

Erkekler Aşktan Ne Anlar?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Aysun Akal Aysun Akal

Aşk, bu dünyadaki kutsal kelimelerden birisi. Aşk, her derdin devası, insanı insan yapan ona yaşamak için büyük bir sebep sunan, göz bebeklerini büyüten, pembe gözlükler taktıran, asla yapmam dediğin şeyleri yaptıran, uykuları kaçıran, keçileri defalarca saydıran muhteşem bir duygu. Herkes mutlaka bu duyguyu tatmalı ki yaşadığını anlayabilsin. Hayatımız boyunca bu eşsiz duyguyu kaç defa yaşayabiliriz mevzusuna hiç girmeyeceğim. Benim demek istediğim bir kere yaşayın ki yaşamayan varsa zamanı gelince yaşayacaksınız. Yani ‘ne güzel bir şeymiş, ah bir yaşayayım, âşık olayım’ demekle olmuyor.

Erkekler Aşktan Ne Anlar?

Erkekler Aşktan Ne Anlar?

Aşkın iki tarafı var; Birincisi kadınlar ki zaten yapıları gereği duygusal olan kadınlar aşkı iliklerine kadar yaşarlar. Her türlü mutluluğunu, acısını en ince ayrıntısına kadar işlerler. Ama konumuz ikinci taraf olan erkekler. Erkekler Aşktan Ne Anlar? Soru biraz kinayeli. Sanki erkeklerin aşktan hiçbir şey anlamadığını söylüyor gibi olsam da tabii ki erkeklerin de aşktan anladığı şeyler var. İki diş fırçasının bir diş macununun olduğu yerde kendi diş fırçasını göremeyip “Nereye gitti bu fırça? ” diye söylenen bu varlıklar aşktan ne anlayabilir. Erkekler yaradılışları itibariyle yüzeyseldirler. Aşkı da böyle yaşarlar; yüzünden, üst kısmından…

Dizilerde ne kadar çok övülseler de, sanki aşık olunca onlar içinde hayat bambaşka oluyormuş gibi gösterilse de yok öyle bir dünya. Aşık olmazlar, mutluluk, acı yaşamazlar demiyorum. Yaşarlar yaşamasına ama nasıl? Ergenlik döneminde ayran gönüllülük tepe noktadadır. Birine aşık olur, bir kaç gün onla takılır, ayrılır sonra bir başkası. Bu evrede erkek aşktan karşı cinsle zaman geçirmeyi anlar. Biraz olgunlaşan erkek bir kez daha aşık olmuştur, kendi kendine karar verir “Evet, ben bu kıza aşığım ve bir ömür bununla yaşayabilirim.”. Genellikle bu aşkla evlenir.

Erkekler ve Aşk

Erkekler ve Aşk

Evliliğinin üçüncü bilemedin onuncu bilemedin yirminci yılında (ki bu süre evlilikte yaşanan olaylara, karşılıklı saygı sevgi çerçevesinin korunup korunmamasına göre değişebiliyor) aşk biter. Evet, biter! Kim devam ediyor derse bence yalan söylüyordur. Sevgi ömür boyu devam eder ona bir diyeceğim yok ama aşk biter. Devam edilen şey birlikte başlanılan yoldur.

Sonuç olarak erkekler evlendikten sonra aşktan; karnını doyurmayı, elbise dolabını düzgün bulmayı, ütülü kıyafet giymeyi, bir türlü bulamadığı çorabının tekini bulmayı anlar. O yüzden evlilikten önceki günlerinizde aşkı ve romantizmi doyasıya yaşayın. Zira daha sonra bulamayabilirsiniz.