arama

Erkekler Hangi Kadınları Çekici Buluyor?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Aysun Akal Aysun Akal

Her erkek hayatında çekici bir kadın ister. Kadınlar ise kendi özelliklerine göre çekici bir hal alırlar. Peki, “Erkekler Hangi Kadınları Çekici Buluyor?”. Hangi özelliklerin kadınları çekici kıldığını düşünüyorlar? Ya da hangi alanlarda kadınlara karşı ilgi duyuyorlar? Eğer sizde bu soruların cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hadi hep birlikte erkeklerin hangi kadınları çekici bulduğunu inceleyelim.

1. Kumral Saç Rengi Olan Kadınlar

Evet, yanlış duymadınız. Sarışın ve esmer olan kadınlara oranla kumral saç rengine sahip olan kadınlar her zaman bir adım önde. Bu konuda sarışınlar ün yapmış olsa da erkeklerin çoğunluğu oyunu kumraldan yana kullanıyor. Eğer kumral bir saç renginiz varsa çok şanslısınız. Çekici kadınlar kategorisinde yeriniz hazır.

Erkekler Hangi Kadınları Çekici Buluyor?

Erkekler Hangi Kadınları Çekici Buluyor?

2. Parlak ve Beyaz Dişler

Erkekler için olmazsa olmaz özellikler arasında her zaman parlak ve beyaz dişler ön planda. Dişlerine gerekli bakımı yapan kadınlar erkeklerin vazgeçilmezleri arasında yer almaya devam ediyor. Zira gülümsemenin ilk görüşte aşkta rolü çok büyük. Gülücüklerinizin güzel saçılması için gerekli olansa şüphesiz parlak ve bembeyaz dişler.

3. Daha Az Makyaj

Duru güzelliğin ön planda olması erkeklerin favorisi. Makyaja aşırı düşkün olan kadınlar için pek hoş bir durum olmasa da erkekler kadınları genellikle sade ve yumuşak makyajla çekici buluyor. Ama sanırım aşağıdaki resim bu tezi yıkmak için hazırlanmış 🙂

Makyaj Mucizesi

Makyaj Mucizesi

4. Etkileyici Ses Tonu

Etkileyici ses tonuna sahip olan ve bunu en güzel şekilde değerlendiren kadınları, yalnızca erkekler değil kadınlar da çekici buluyor. Normalde etkileyici bir ses tonunuz yoksa bile, olaylar karşısında sesinizi etkili kullanarak çekici bir hal alabilirsiniz.

5.Bakımlı Eller ve Ayaklar

Bakımlı eller ve ayaklar son derece önemli. Zira erkeklerin %30’u ilk görüşte ellere ve ayaklara bakıyor. Erkeklerin makyaj konusunda sadelikten yana olduğu söylense de iş ellere ve ayaklara geldiğinde durum değişiyor. Koyu renkli ojeler özellikle kırmızı ve siyah renkler erkeklerin ilgisini çekme konusunda son derece etkili.

6. Kırmızı Rujlu Kadınlar

Ve işte olmazsa olmazlar arasında yer alan, en çekici özelliklerden bir diğeri; Kırmızı ruj kullanmak. Kadınlarda kırmızı ruju oldukça asil ve şık bulan erkekler, bu durumu çekicilik olarak algılıyorlar. Kırmızı ruj doğru bir makyaj ve kıyafetle kombinlendiğinde erkeklerin bir hayli ilgisini çekiyor.