arama

Meme Hakkında 10 Şaşırtıcı Gerçek

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Binbilir Binbilir

Tüm doğurgan canlılarda meme bulunsa da insanlar için, özellikle erkekler için göğüslerine yeri ayrı. Peki bu kadar popüler olan memeler hakkında neler biliyoruz. İşte şaşırtıcı gerçekler;

1. Finansal olarak güçlü olan erkekler küçük göğüslü kadın seviyor. 2013 yılında yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin ekonomik durumu ile tercih ettikleri meme boyutu ters orantılı.

2. Aynı araştırmaya göre büyük göğüslü kadın seven erkekler yakın zamanda çocuk sahibi olmayı düşünüyor.

3. 213 kadının katıldığı araştırmaya göre, 100 kadından 29’u sadece meme uçlarının uyarılmasıyla orgazm olabiliyor. Bunun nedeni ise meme ucunun uyarılması ile gelen sinyallerin, beynin genital uyarıları algıladığı bölümü uyarması olarak açıklanıyor.

4. İnsanların %3’ünde 3 veya daha fazla meme ucu var. Bazı insanlarda 3. meme de oluşabiliyor. Politelia adı verilen anomali erkeklerde de görülüyor.

5. Göz takip sistemiyle yapılan bir araştırmaya göre hem kadınlar hem erkekler kadın gördüklerinde göğüslerine bakıyor. Erkeklerden farklı olarak kadınların bakma süresi biraz daha kısa.

6. Sol göğüs sağa göre daha büyük olma eğiliminde. Araştırmalara göre %65 oranında sol göğüs daha büyük ve bu durum son derece normal.

7. Dünyanın en büyük doğal memelerine sahip olan kadını Amarikalı Annie Hawkins-Turner. 1999 yılında Guinness‘e girmeye başaran kadının göğüsleri 178 cm eninde ve 109 cm boyunda.

8. Dünyada her gün yaklaşık olarak 4 milyon sütyen üretiliyor.

9. International Journal of Sexually Healthy’de yayınlanan makaleye göre kadınların %70’i göğüslerinin ya büyük olmasından yada küçük olmasından şikayetçi.

10. Londra’da bulunan 34 isimli restoranda Kate Moss‘un göğüslerinin şekline göre yapılmış şampanya kadehi bulunuyor.