arama

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Johnny Depp Filmleri

En iyi Johnny Depp Filmleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Tolga Yaman Tolga Yaman

IMDb puanlarına göre sıraladığımız en iyi Johnny Deep filmlerini sizlerle buluşturuyoruz. Rol aldığı filmlerde kılıktan kılığa giren ve canlandırdığı karakterlerle mükemmel bir uyum sağlayan Johnny Depp, sinema tarihinin en iyi yönetmenleriyle çalışmıştır. Oyunculuğu ile her zaman isminden söz ettirmeyi başaran Johnny Depp, adını çokça duyduğumuz başarılı işlere imza atmıştır. 1963 doğumlu olan ünlü oyuncu, bugüne kadar 85 sinema filminde rol almıştır. Bunların yanında bir çok animasyon film seslendirmesi yapmış ve dizilerde oynamıştır. Öyle ki kısa sürede kendisine büyük bir hayran kitlesi yaratmıştır. Birçok kez Oscar’a aday gösterilen Johnny Deep’in en iyi filmleri, bu yazımızda sizleri bekliyor.

15. Alis Harikalar Diyarında (2010) – Alice in Wonderland

Alis Harikalar Diyarında - Alice in Wonderland

Alis Harikalar Diyarında – Alice in Wonderland

Herkesin bildiği masalı bir de fantastik ögelerle baştan yaratılmış bir şekilde izlemek ister misiniz? Alis yolun başında bir genç kız olarak, mükemmel bir partiye katılmıştır. O sırada karşısına çıkan beyaz bir tavşan dikkatini çekmiş ve onu takip etmeye başlamıştır. Bu takip karakterimizi tekrar Harikalar Diyarına götürecektir. Öyle ki her ne kadar Alis bunu hatırlamasa da 10 yıl önce de Harikalar Diyarında bulunmuştur. Alis bu ziyaretinde, eski arkadaşlarını tekrar karşısında bulmuş ve yeni garip kişilerle tanışmıştır. Acaba bu kez başına neler gelecektir?

IMDb : 6.5 – Yönetmen : Tim Burton

14. Charlie’nin Çikolata Fabrikası (2005) – Charlie and the Chocolate Factory

Charlie'nin Çikolata Fabrikası – Charlie and the Chocolate Factory

Charlie’nin Çikolata Fabrikası – Charlie and the Chocolate Factory

Oldukça zengin bir adam olan Willy Wonka, uzun yıllar para kazandığı ama artık kullanmadığı çikolata fabrikasını bırakabileceği birini aramaktadır. Bu sebeple ürettiği çikolataların 5 tanesine, birer altın bilet saklar ve onları bulacak çocukları beklemeye başlar. Charlie ise oldukça yoksul bir ailenin üyesi olmasına rağmen, büyük hayalleri olan bir çocuktur. Bu yüzden o biletlerden birini bulmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Kısa süre sonra altın biletlerden birini bulan Charlie, diğer çocuklarla birlikte fabrikaya davet edilir. Çocuklar çeşitli şekillerde birbirleri ile yarışacaklar ve kazanan çikolata fabrikasının sahibi olmaya hak kazanacaktır. Hak kazanan ismi eğlenceli bir eğitim ve yıllar boyu eksilmeyecek bir mal varlığı beklemektedir. Burada gördüğü her şeyden çok etkilenen ve bu ödül için her şeyi yapmaya kendini hazırlayan Charlie, tüm bunların sonunda amacına ulaşabilecek midir?

IMDb : 6.7 – Yönetmen: Tim Burton

13. Kara Düzen (2015) – Black Mass

Kara Düzen – Black Mass

Kara Düzen – Black Mass

Çocukluklarını Güney Boston sokaklarında birlikte geçirmiş olan James Bulger ve John Connolly, birbirlerinden çok farklı yerlere sürüklenmişlerdir. Öyle ki James, İrlanda mafyasına katılmış ve mafya içinde fazlasıyla önemli bir konuma gelmişken; John kendini güvenlik güçlerine adamış ve FBI’a girmiştir. John’un önüne gelen önemli bir dosya iki arkadaşın kaderlerinin yıllar sonra birleşmesine sebep olacaktır. Eski arkadaşını arayan ve çökermek istediği çete hakkında bilgi isteyen John, arkadaşından olumlu yanıt alır. Bu birliktelik başta çok iyi görünse de zamanla işler kontrolden çıkacak ve polis-mafya ilişkisi başlarına dert açacaktır.

IMDb : 6.9 – Yönetmen: Scott Cooper

12. Halk Düşmanları (2009) – Public Enemies

Halk Düşmanları – Public Enemies

Halk Düşmanları – Public Enemies

John Dillinge Amerikan halkının büyük acılar çektiği büyük buhran yıllarında, yeteneği ile nam salmış bir banka soyguncusudur. Bazı bankaların ekonomik krize neden olduğunu ve kendilerini soyduğunu düşünen halk, John’a bu bankalara zarar verdiği için hayranlık duymaktadır. John ve çetesi her gün itibarlarına itibar katmakta ve hedeflerinde hiçbir zaman sıradan insanlar olmadığı için taktir görmektedirler. FBI ise toplumu bu kadar etkileyen adamı aramakta, onu ortadan kaldırmak için tüm kaynaklarını kullanmaktadır. Kısa süre sonra sonuca ulaşamayan görev, en yetenekli ajanın dosyaya atanmasıyla farklı bir yola girecektir. Artık iki taraf da en iyi kartlarını masaya koymuş, büyük bir rekabete girmişlerdir. Filmin başrolünde ise başarılı isimler Johnny Depp ve Christian Bale yer alıyor.

IMDb : 7.0 – Yönetmen: Michael Mann

11. Fleet Sokağının Şeytan Berberi (2007) – The Demon Barber of Fleet Street

Fleet Sokağının Şeytan Berberi – The Demon Barber of Fleet Street

Fleet Sokağının Şeytan Berberi – The Demon Barber of Fleet Street

Güzel ve genç eşi ile mutlu bir hayat süren Benjamin Barker, üzerine atılan iftira ile hayatının mahvoluşuna tanık olacaktır. Karısına göz diken bir adam tarafından suçlanır ve mahkemede suçlu bulunarak hapse gönderilir. Geride bıraktığı karısı ve kızı için zor günler başlasa da kısa süre sonra karısının ölüm haberini alır. Benjamin gittikten sonra başına kötü şeyler gelen karısı, intihar etmiş ve dünyadan ayrılmıştır. Bu olaydan sonra intikam yeminleri eden karakterimiz, yıllar sonra kasabaya geri dönecek ve geçmişle hesaplaşacaktır. Bu boğucu kasabada kendisine suç ortaklığı yapacak olan Bayan Lovett ile büyük işlere imza atacaklardır.

IMDb : 7.4 – Yönetmen: Tim Burton

10. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? (2016) – Fantastic Beasts

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? – Fantastic Beasts

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? – Fantastic Beasts

Newt Scamander, büyülü hayvanlarla uğraşan bir adamdır. Bu hayvanların varlığını diğer insanlara kanıtlamak için gecesini gündüzüne katan adam, sonunda amacına ulaşmıştır. Çantasındaki canavarlar ile çıktığı New York seyahati sırasında başına şansız bir olay gelir ve başka biriyle çantaları karışır. Diğer çantada bulunan canavarlar serbest kalır ve New York sokaklarında gezinmeye başlarlar. Karakterimiz hayatının en zor sınavını verecek ve bu tehlikeli canavarları tekrar bir araya toplamaya çalışacaktır. Bu sırada karşısına çıkan doğaüstü tehlikeler ise peşini bırakmayacaktır.

IMDb : 7.4 – Yönetmen: David Yates

9. Hayalet Süvari (1999) – Sleepy Hollow

Hayalet Süvari – Sleepy Hollow

Hayalet Süvari – Sleepy Hollow

Mesleğini severek yapan ve fazlasıyla idealist bir kişiliğe sahip olan polis memuru Ichabod Crane, meslektaşlarının arasından kolayca sıyrılmaktadır. Bu özellikleri, kısa süre sonra önemli bir göreve atanmasına sebep olur. Sleepy Hallow isimli bir köy, büyük bir kötülüğün etkisi altındadır. İnsanlar art arda öldürülmekte ve failler bulunamamaktadır. Karanlık bir atmosferin hâkim olduğu bu köye doğru yola koyulan karakterimiz, başı olmayan bir süvarinin geceleri avlandığı efsanesini duyar. Bu tür şeylerin köy yerlerinde heyecan arayan insanların uydurmaları olduğunu düşünen karakterimiz, bu olayın arkasındaki mantıklı sebepleri açıklamak için işe koyulur. Kısa süre sonra başına gelenler, büyük bir şüpheye düşmesine ve süvari hikayesine içten içe inanmasına sebep olacaktır.

IMDb : 7.4 – Yönetmen: Tim Burton

8. Beyaz Şeytan (2001) – Blow

Beyaz Şeytan Blow Johnny Depp

Beyaz Şeytan – Blow – Johnny Depp

 

En iyi Johnny Deep filmleri listemizin ortasında 7.6 IMDb puanı ile Blow (Beyaz Şeytan) yer alıyor. Çocukluk dönemi büyük maddi sıkıntılar içinde geçen George Gung, kendisine ilerde bu hayata mahkûm olmamak için belli sözler vermiştir. Yıllar geçip karakterimiz büyüdüğünde, çok para kazanmanın yollarını aramaya başlar. Kısa süre sonra uyuşturucu işine girer ve hayatı baştan sona değişir. İşe başladıktan sonra çok para kazansa da polislerin peşine düşmesi uzun sürmez. Yakayı ele verince de hapsi boylar. Hapiste tanıştığı bir adamla daha büyük işler için sözleşecek ve serbest kaldığında yeni bir pazar olan kokain işine girecektir. Bu sayede hayal edemeyeceği kadar para kazanan karakterimiz, hayatında birçok şeyi de bu yüzden feda etmek zorunda kalacaktır.

IMDb : 7.6 – Yönetmen: Ted Demme

7. Ölü Adam (1995) – Dead Man

Ölü Adam - Dead Man

Ölü Adam – Dead Man

Geçmişten kendisine kalan hiçbir şey olmayan ve bu sebeple pek de aidiyet duygusu hissetmeyen bir adam olan William Blake, bir iş için uzak kentlere doğru yola çıkar. Büyük bir hevesle çıktığı yolda amacı karşısına çıkan muhasebecilik işine alınmaktır. Uzun yolculuğun ardından işe başvurduğunda, çoktan başka birinin işe girdiğini öğrenerek hayal kırıklığına uğrar. Oldukça üzgün bir haldeyken karşısına çıkan Amerikan yerlisi ise her şeyi değiştirecektir. Karakterimizi, isim benzerliği olan başka bir adam zanneden yerli onu yanına kabul eder. Artık sıra dışı bir hayatın kapıları açılmıştır ve Blake’in geri adım atmaya hiç niyeti yoktur.

IMDb : 7.7 – Yönetmen: Jim Jarmusch

6. Vegas’ta Korku ve Nefret – Fear and Loathing in Las Vegas

Las Vegas'ta Korku ve Nefret

Las Vegas’ta Korku ve Nefret

Amerika Birleşik Devletleri’nin oldukça gergin zamanlarında, Nixon başkanlık koltuğunda oturmaktadır. Devam eden Vietnam Savaşı ise iki taraftan da yüzlerce gencin, sebebini bile bilmedikleri bir savaşta ölmelerine sebep olmaktadır. Böyle bir atmosferde; hayatlarına tanık olduğumuz Doktor Gonzo ve Raoul Duke, yarınlar yokmuşçasına çölde ilerlemektedirler. Las Vegas’ın kafalarını dağıtacağına inanan karakterlerimiz, geçmişten gelen acılarını unutmak için her şeyi yapmaktadırlar. Bu sırada karşılarına çıkan bir otostopçu, sıra dışı bir hikâyenin başlangıcı olacaktır. Arabalarına aldıkları adama ne kadar normal davranmak isteseler de olaylar kontrolden çıkacaktır.

IMDb : 7.7 Yönetmen: Terry Gilliam

5. Düşler Ülkesi (2004) – Finding Neverland

Düşler Ülkesi - Finding Neverland

Düşler Ülkesi – Finding Neverland

Hayatını yazarlıkla kazanan Barrie ismindeki adam, tiyatro oyunları üretmektedir. Yine yazdığı bir oyundan sonra, izleyicilerden aldığı tepkiler hayal kırıklığına uğramasına sebep olur. Bir süre düşündükten sonra, hayatını değiştirecek bir ilhamın peşine düşer. Eğer daha iyi oyunlar yazarsa, izleyicilerinin gözündeki saygınlığını tekrar kazanacaktır. Bu duygularla dolaşırken, parkta gördüğü üç çocuk ve anneleri dikkatini çeker. Bu aileyle tanışan ve kısa sürede yakınlık kuran karakterimiz, çocukları izleyecek ve onlardan ilham alacaktır. Karısıyla arasındaki problemlerden sonra tanıştığı kadın ile de fazlasıyla yakınlaşacaktır. Senaryosu kadar oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken filmin baş rollerinde Johnny Depp ve Kate Winslet gibi yıldız oyuncular yer alıyor.

IMDb : 7.7 Yönetmen: Marc Forster

4. Köstebek (1997) – Donnie Brasco

Gerçek bir hikâyeden konu edinilen Köstebek filminde, FBI tarafından düzenlenen bir operasyon ele alınıyor. Filmde; Joe Pistone ismindeki adam işinde oldukça yetenekli bir mücevher hırsızıdır. Bu mesleğinin ona getirdiği ün ile Donnie Brasco takma ismiyle herkesin dilindedir. Bir süre sonra kendisine takılan isme uyum sağlayan karakterimiz, gözünü daha yükseklere diker. Arka sokaklara daha hâkim olmak isteyen ve yeraltına daha çok inen karakterimiz, kısa süre sonra geçmişini unutmaya başlar. Ona her zaman yardımcı olan mafya babası Lefty ile bu durumdan kurtulmaya çalışacaktır. Yine de bu durum sandığı kadar kolay olmayacaktır. Filmin oyuncu kadrosunda Johnny Depp’in yanı sıra Michael Madsen ve Al Pacino gibi isimler yer alıyor.

IMDb : 7.8 Yönetmen: Mike Newell

3. Makas Eller (1990) – Edward Scissorhands

Bir mucit tarafından yapılan ama mucidi işlerini bitiremeden öldüğü için yarım kalan Edward, oldukça ürkek ve mutsuz biridir. Ellerinin yerinde bulunan makaslar ile çok yetenekli şeyler yapabilse de bir insanın yapabileceği en basit şeyleri yapamamaktadır. Yemek yemek, üzerini değiştirmek gibi işler ona büyük bir eziyet vermektedir. Mucidinin evinde tek başına yaşarken, bu yeri merak edip Edward ile karşılaşan Peg Bogss onun bu durumuna çok üzülür. Peg, karakterimizi de yanına alacak ve artık Edward da insanların arasına karışacaktır. Toplum bu garip adamı başta yadırgasa da kısa sürede herkes yeteneklerine hayran olacaktır.

IMDb : 7.9 Yönetmen: Tim Burton

2. Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003) – The Curse of the Black Pearl

Serinin en başarılı filmi olan bu yapım, Kaptan Jack Sparrow’un hayatta en çok değer verdiği şey olan gemisi çalındıktan sonra yaşadıklarını ele alıyor. Siyah İnci ismindeki bu gemi, yaptığı planlarla amacına ulaşan Kaptan Barbossa tarafından çalındığında, karakterimiz hemen harekete geçiyor. Gemiyle birlikte kaçırılan güzel kadının sevgilisi Will de bu macerada kaptana eşlik ediyor. Sonsuz denizlerde, fantastik maceralara atılan karakterlerimiz amaçlarına ulaşmak için her şeyi göze alıyor.

IMDb :  8.0 Yönetmen: Gore Verbinski

1. Müfreze (1986) – Platoon

Ve en iyi Johnny Deep filmleri listemizin 1 numarası Müfreze – Platoon. Yönetmenliğini Oliver Stone’un üstelendiği 1986 yapımı filmin hikayesi ise şöyle;  Chris Taylor ismindeki genç bir şeyleri değiştirmek isteyen bir üniversite öğrencisidir ve o sıralarda devam eden Vietnam Savaşı’na gönüllü olarak katılır. Çatışmaların ardı arkasının kesilmediği sınır bölgesinde görevlendirilen karakterimiz, kısa süre sonra savaşın nasıl bir cehennem olduğunu anlayacaktır. Sürekli baskın yedikleri ve birlik içinde dahi kavgaların yaşandığı ortamda, diğer askerler gibi karakterimiz de kendine kimin için savaştığını soracaktır. Bir süre sonra tüm inançlarını kaybeden askerler için savaş artık sadece hayatta kalmaya çalışmaktan ibarettir.

IMDb : 8.1 Yönetmen: Oliver Stone

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER