arama

Televizyon ve İnternetin Güç Birliği; IPTV

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Tolga Yaman Tolga Yaman

Bugüne gelene kadar siyah-beyaz ekrandan renkliye, tüplüden LCD’ye bir hayli yol kat etmiş olan eğlence ve iletişim kaynağımız televizyon, şimdi de internet teknolojisiyle buluştu. Bu buluşmanın adı; IPTV (Internet Protocol Television). Televizyon izleme alışkanlığımızı epey değiştirecek ve daha eğlenceli hale getirecek olan IPTV, televizyon ekranı üzerinden aynı anda birçok işi yapmaya olanak sağlıyor. En sevdiğiniz diziyi izlerken, ekranın bir köşesinden o diziyi izleyen diğer arkadaşlarınızla görüşebildiğinizi düşünün. Mükemmel, değil mi? Ya da siz merakla beklediğiniz bir maçı izlerken, mutlaka açmanız gereken önemli bir telefon geldi diyelim. Arayan kişinin kimliği televizyon ekranınızda beliriyor ve siz telefonu açarken maç yayınını durdurup, görüşmeniz bittikten sonra maçı izlemeye kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

IPTV'de 300'e yakın HD kanal bulunuyor

IPTV’de 300’e yakın HD kanal bulunuyor

IPTV Server Özellikleri Ve Avantajları

Tüm bunlar aslında şu anlama geliyor; Şimdiye kadar televizyon ve televizyon kanalları, onları izlemek isteyenlere karşı kendi kurallarını koyuyorlardı. İzlenecek yayının bir saati oluyor ve izleyici o saatte ekran başında olmak zorunda kalıyordu. Yine izleyici, belki de hiç ilgilenmediği ürünler ve hizmetlerle ilgili reklam aralarına katlanmak ve program yayındayken yapması gereken diğer işleri askıya almak durumundaydı. Oysa IPTV sayesinde artık işler değişti. Kuralları izleyici koyabiliyor. İstediği programı, istediği zamanda, istediği yerden, üstelik herhangi bir yere kaydetmek zorunda kalmadan izleyebiliyor. Ve yine istediği zaman programı durdurup, izlemeye daha sonra devam edebiliyor. Yukarıda bahsettiğimiz reklamlar konusunda da önemli bir özelliği olan IPTV, kullanıcının kendi tercihlerine göre belirlediği ve ilgi alanlarına uygun reklamları seçmelerine ve hatta konumlandırmalarına dahi imkan sağlıyor. Bu yepyeni bir seyir ve iletişim deneyimi. IPTV kullanmaya başlayacağınız yerde internet bağlantınız varsa, tercihlerinize uygun bir IPTV server paketi satın alarak bu yeni dünyaya adım atabilirsiniz.

IPTV Server Nereden Alınır?

Yaşadığınız şehre göre IPTV server hizmeti veren kurumlar bulabilirsiniz. Örneğin IPTV server İzmir, IPTV server Ankara ya da IPTV İstanbul gibi anahtar sözcükleri arama motorlarına yazarak, gereken kurulumu yapacak yetkili firmalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

IPTV Fiyatları Ne Kadar?

Kullanıcı sayısı her geçen gün artan IPTV’nin, televizyon izleme keyfine özgürlük ve yeni bir boyut getirtiği tartışmasız bir konu. Peki bu deneyimin bedeli ne kadar? IPTV server fiyatları, server sağlayıcı firmaya göre yıllık 150 TL ile 300 TL arasında, aylık 30 TL ile 70 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.