arama

Yasemin Allen Kimdir?

Yasemin Allen Kimdir?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Tolga Yaman Tolga Yaman

Televizyon ve sinemanın güzel ve başarılı simalarından olan Yasemin Allen kimdir? Tam adı Yasemin Kay Allen olan ünlü oyuncu 10 Temmuz 1989 yılında Londra’da doğmuştur. Babası Dudley Allen ve annesi ünlü oyuncu Suna Yıldızoğlu’dur. Doğumundan kısa bir süre sonra Türkiye’ye yerleşip ilkokulu Türkiye’de bitirmiştir. 11 yaşında annesi ile birlikte Avustralya’ya yerleşerek öğrenimine burada devam etmiştir. Lise yıllarında drama, sinema, televizyon, resim ve Japonca gibi sanata yönelik dersler almıştır. Yüksek öğrenimine burslu olarak kazandığı Queensland Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünde devam etmiştir. Daha sonra 18 yaşında Türkiye’ye gelerek, Müjdat Gezen Konservatuar bölümünden mezun olmuştur.

Yasemin Allen Nereli?

Güzel oyuncu Yasemin Allen, Londra’da dünyaya gelmiştir. İngiltere ve Türkiye vatandaşı olan Allen, İngiliz Dudley Allen ve Türk Suna Yıldızoğlu’nun kızıdır. 3 aylıkken ailesi ile birlikte Türkiye’ye gelmiştir. Kaan adında bir erkek kardeşi vardır.

Yasemin Allen Nereli?

Yasemin Allen Nereli?

Yasemin Allen Kariyeri

Güzel oyuncu 2008 yılında L’Oreal’in düzenlediği yüz yarışmasında, finalist olmuş ve aynı yıl yayınlanan ve annesi ile birlikte başrolde yer aldığı Elif dizisi ile oyunculuk kariyerine başlamıştır. 2010 yılında yayınlanan Kavak Yelleri adlı dizide Elena karakteri, Yerden Yüksek dizisinde Julliette karakterine hayat vermiştir.

2011 yılında Hayat Devam Ediyor, 2013 yılında da Merhamet dizilerinde rol almıştır. Aynı yıl online alışveriş sitesi olan n11.com’un reklam yüzü olarak karşımıza çıkmıştır. İlk sinema deneyimi Özcan Deniz’in senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği, Su ve Ateş adlı film ile yaşamış ve son derece başarılı olmuştur. 2014 yılında reyting rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl dizisinde Defne Sultan karakterine can vermiştir. Aynı yılın son aylarından itibaren gösterimde olan, Şeref Meselesi adlı dizide Sibel karakterini canlandıran güzel oyuncu, kariyerinde 2014 yılı güzellik yarışmasındaki sunuculuk deneyimini de ekleyerek devam etmiştir.